Çiçekçi Çantası

 

Çiçekçi Çantası

  Çiçekçi çantası, çiçekçilere özel tasarladığımız bir çanta çeşididir. İçine çiçek koyarak müşterilerinize sunabileceğiniz bu çantalarla en az çiçekler kadar güzel ve seçkin bir tasarım sunabilirsiniz.   Müşteriler tarafından satın alınan çiçekler çoğu zaman elde taşınırlar. Bu taşınma sırasında taze çiçekler bazen güneşe fazla maruz kalıp hem ısınmakta hem de tazeliğini kaybetmekte. Özellikle nemi seven hassas türler bir çanta içinde taşınmayı gerektirir. İşte tam bu noktada Çınar Bez Çanta olarak çiçekçi dükkanlarına tavsiyemiz çiçek çantası kullanmaları. Sitemizde sıkça vurguladığımız üzere doğayı kirletmeden ve geri dönüşüme katkıda bulunarak bezden yapılmış çiçekçi çantası kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Hem Çanta Hem Çiçek ! Bezden ürettiğimiz çiçekçi çantaları sayesinde sevdiklerinize hem çiçek hediye etmiş hem de geri dönüşümlü, uzun ömürlü, doğa dostu bez çanta hediye etmiş olursunuz. Üstelik bez çantanın tasarımını siz belirleyebilirsiniz.   Bez çiçek çantaları ile çiçek taşınması işleminden sonra gübre ve diğer çiçek artıklarını saklayabilirsiniz. Böylelikle bir kompost hazırlayabilir ve kendi gübrenizi oluşturabilirsiniz. Bu sayede çöplere karışan bitkiler ve çiçek artıklarını azaltarak geri dönüşüm işlemlerini kolaylaştırabilirsiniz.   Kompost : Kompost evdeki pişmemiş organik artıkların toprak ve su ile karıştırılarak hazırlanan bir fiziksel bir karışımdır. Bu karışımı hazırlamak ise çok kolay. Mutfaktaki artıkları bir poşette biriktirip daha sonra bu karışıma aktarabilirsiniz. Kompostun hazırlanışı : Kompostu hazırlamak için bir miktar su ile bir miktar toprak ve bir çöp kutusu gerekmektedir. Kutunun içine bir miktar toprak koyulur. Zamanla üzerine evdeki organik artıklar eklenir. Böylece kompost yapımına başlanmış olur. Önemli bir nokta karışımın sürekli nemli ve havadar olması. Karışımın üstü daima açık olmalı ve hava almalı. Böylece toprak içindeki solucan ve mikroorganizmalar organik artıkların ayrıştırılmasını sağlar. Bu işlem siz toprağa organik madde ekledikçe devam eder. Oksijenin yanı sıra toprağı nemli tutmakta önemlidir. Nemli toprakta mikroorganizmalar kolay bir şekilde çalışırlar. Organik maddeleri ayrıştırarak toprağın zengin bir besin maddesi ihtiva etmesini sağlarlar. Bu sayede çiçeklerinizin güçlü, sağlıklı ve gösterişli büyümesi için uygun şartlar sağlanmış olur. Bu ayrışma gün be gün devam ederken belirli aralıklarla toprak karıştırılmalı. Bu sayede ayrışma kolaylaşır. Dışarıdan solucan gibi toprak canlıları ekleyerek bu kompostu balkonunuzda bile yapabilirsiniz. İyice ayrışan organik maddeler toprağınızla beraber kullanılmaya hazırdır. Yeni bir çiçek dikerken bu zengin besin kaynağına sahip olan toprağı kullanarak kökün bu besin maddelerini almalarını sağlayabilirsiniz. İyi bir sulama ile istediğiniz verimi alabilirsiniz.  

Çiçek taşımak artık çok kolay!

  Cam şişe veya porselenle çiçek taşıması ağırlık arttığından oldukça meşakkatlidir. Arabaya binerken, bagaja koyarken kırılmaması için çok özen gösterilmeli. Küçük bir dikkatsizlik cam kırıklarının döşemeye dağılmasıyla sonuçlanabilir. Bunun yerine hafif, elyaf veya bezden ürettiğimiz çantalarımızla çiçeklerinizi güvenle ve huzurlu bir şekilde taşıyabilirsiniz.  

Her Çiçeğe Uygun Çanta

  Çiçek ve saksılara göre farklı ebatlarda çantalar üretebiliyoruz. İhtiyaca göre uzun sap taktırıp omuzunuza takarak taşıyabilir veya kısa sap taktırıp elinizde taşıyabilirsiniz. Müşterilerinize verdiğiniz çiçeklerin boyutlarına göre farklı büyüklüklerde çiçekçi çantası talep edebilirsiniz. Lütfen herhangi bir sorunuz varsa veya fiyat talebinde bulunmak istiyorsanız mail adresimizden bize yazabilirsiniz.